Голем број делегации положија свежо цвеќе во почит на паднатите борци (галерија+видео)

Сподели со своите пријатели

Делегации од општина Куманово, политичките партии, борците, гостите од збратимените градови, невладини организации, средни и основни училишта, навивачката група Кумани, како и голем број граѓани денеска на споменикот Костурница положија свежо цвеќе во знак на почит кон паднатите борци.

Loading...

[huge_it_gallery id=”228″]

Пред насобраните свое обраќање на свеченоста имаше претседателот на Сојузот на борци од Куманово, Благе Јакимовски кој даде убав историски осврт на настаните кои следеле пред ослободувањето на градот.

Свеченсота беше збогатена со читање поезија од старна на учениците од СОУ „Перо Наков“.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.