20.02.2019 16:03

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Ова е најефикасниот начин за чистење на тепихот


Чистењето на тепихот не е лесна работа. Дури и ако сте се потрудиле премногу, убедени сте дека конечно е чист, но сепак не е.

Гералдин Кампбел открила за Apartment Therapy генијален трик, со кој, тврди таа, навистина добро ќе го исчистите тепихот.

loading...

Усисајте како и обично, потоа свртете го на другата страна и повторно усисајте. На тој начин ќе ја „истерате“ нечистотија  од другата страна, објаснува таа, и прв пат можете навистина да се изненадите кога ќе видите колку нечистотија имало во него. Подот исчитете го на вообичаениот начин, а потоа повторно усисајте ја горната страна од тепихот. Свртете уште еднаш наопаку и повторете ја постапката.

Ако на вашиот под повторно има нечистотија, повторувајте ја постапката додека тепихот не стане чист, односно додека повеќе нема нечистотија на подот по „свртеното“ усисување, објаснува Кампбел.

Иако изгледа заморно, ова е всушност генијален трик за време на кој ќе ја исчистите нечистотијата од тепихот, без употреба на хемиски препарати.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments