Фотографија на чеченска невеста која го заобиколи светот

Сподели со своите пријатели

Младата Чеченка, Кеда Гилабиев (17) сигурно долго ќе го памети денот кога се мажела. Оваа девојка била присилно омажена за полицискиот комесар Назхуд Гучигов (47), кој веќе има една жена..

Loading...

Назхуд претходно три пати ја запросувал Кеда, но таа не сакал да се омажи за него.

Во тоа ја поддржале и нејзините родители со оглед на тоа што таа се уште е дете, меѓутоа кога Назхуд се заканил дека ќе ја киднапира, сите морале да се согласат на таа свршувачка..

Исто така тој се заканил дека ќе има непријатни последици ако нејзините родители се вмешаат.Сите присутни на венчавката на лицето на невестата можеле да ја видат нејзината тага иако носела преубава венчаница и вел и била преубаво нашминкана.

Фотографијата од тажната невеста ја пренесоа сите светски медиуми.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *