21.10.2018 14:25

Фламенко шоу вечерва во Куманово


Фламенко шоу вечерва ќе имаат можност да проследат кумановци во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“.

Со почеток во 20 часот групата ЕКОС од Куба во големата сала на Центарот за култура ќе приредат вечер за паметење со својот настап.

Цената на билетот е 200 денари.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments