Физички нападнат 15-годишник од Матејче

Сподели со своите пријатели

Петнаесетгодишно дете од Матејче било физички нападнато, по претходна вербална расправија околу сообраќајот.

– На 08.07.2020 во 23.00 часот во СВР Куманово, М.Ш.(37) од с.Матејче, општина Липково, пријавил дека околу 19.40 часот неговиот 15 – годишен син, кој управувал мопед „пежо“ на место викано „Јурија“ во с.Матејче, по претходна расправија околу сообраќајот, бил удрен со возило „голф“ и бил физички нападнат од Ф.Б., кој го управувал возилото, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *