19.08.2019 09:29

Физичка пресметка во СОУ „Перо Наков“


Во СВР Куманово М.Б.(56) од Куманово пријавил дека на 16.08.2019 година околу 11,30 часот во канцеларија во средното училиште „Перо Наков“ по завршување на состанокот бил физички нападнат од Ф.А., информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од полицијата. се работи на расчистување на случајот.

loading...

Инаку инцидентот според неофицијални информации се случил во дел од училиштето каде настава се изведува на албански јазик.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments