19.08.2019 09:29

Физичка пресметка во СОУ „Перо Наков“


Во СВР Куманово М.Б.(56) од Куманово пријавил дека на 16.08.2019 година околу 11,30 часот во канцеларија во средното училиште „Перо Наков“ по завршување на состанокот бил физички нападнат од Ф.А., информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од полицијата. се работи на расчистување на случајот.

loading...

Инаку инцидентот според неофицијални информации се случил во дел од училиштето каде настава се изведува на албански јазик.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments