15.06.2018 02:48

Филмот за кошаркарските турнири во Сокола претставен во Србија (ВИДЕО)


Петтиот дел од серијалот документарни филмови за Соколана кој се однесува на кошаркарските турнири кои се одржува над 20 години во Куманово беше претставен во Србија.

Авторот на филмот, спортскиот новинар Марјан Стошевски гостуваше во утринската програма на телевизијата „Хепи“ во Белград каде го презентираше филмот пред српската јавност.

Неговото гостување можете да го погледнете во продолжение.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments