13.07.2018 12:57

Филип Симоновски нов претседател на УМС Куманово


Филип Симоновски е новиот претседател на Општинскиот комитет на Унијата на млади сили од Куманово.

Со одлуката на партиското раководство на УМС, а со поддршка на претседателот Лука Кржалоски, како и првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кумановецот Филип Симоновски од денеска ја презема функцијата на огранокот.

– Ветувам дека младите во Куманово ќе добијат вистински лидер, кој ќе се залага за решавање на сите проблеми на младите во градот без разила на нивната етничка вероисповед, националност и религија, вели Симоновски.

Претходно функцијата претседател на УМС Куманово ја извршуваше Марио Цветковски.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments