29.05.2015 20:07

Филип Божиновски оди во шестиот круг на ”Ѕвездите на Гранд” (видео)

Facebook Twitter Google+

Филип Божиновски, претставник на шоуто ”Ѕвездите на Гранд” кој доаѓа од Скопје, на вчерашното последно издание, настапи со песна од Тоше Проески и Тони Цетински, и уште еднаш го одушеви славното жири.

Нивните коментари беа одлични, а фантастичниот Филип преку баражот обезбеди влез во шестиот круг од натпреварот.

loading...

Зорица Брунцлик јавно му рече дека сака да пее дует со него.

– Кога еден ден ќе станеш познат и популарен, би сакала да снимам дует со тебе, изјави Зорица одушевена од неговата изведба.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments