24.08.2018 00:43

Фестивал познат по оргиите пред укинување, затоа што луѓето претерувале (ФОТО+ВИДЕО)


Во Невада секоја година се одржува фестивалот „Burning man“ (Запалив човек) кој го посетуваат илјадници луѓе.

Are you ready for the time of your life? #iRobot #CampCarousel #545H

A post shared by AITANA CARDOSO (@aitanaacardoso) on

Огнот кој се шири околу кампот е симбил на повторното раѓање, а големата конструкција традиционално се пали последната вечер од фестивалот.

loading...

Фестивалот се одржува околу 160 километри од Рин, среде пустината Невада, а започнал уште во 1986. година во Сан Франциско, за да во пустина се пресели во 1990. година.

Многумина го опишуваат како еден експеримент во заедницата, уметност и како чин на еден уметник во неговото самоизразување и самодоверба.

'The Burning Question' (⅓) ? After getting down on one knee and popping the question, these two love birds wrestled each other to the group, leading to this magical moment of elation at @burningman '17 )'( This has to be my favourite 'fly on the wall' engagement shoot to date. ? Besides some coordination with the lucky man in the photo, @chuckdanger , everything about the emotion felt through this image and them ending up in this position is real and unplanned. ♥️?? Have two more images coming up with more description and insight of the moment to share. ? Captured on my #canon5dmarkiv at #burningman2017 with my #canon 70-200 f/2.8 lens . The lovely couple were fellow camp mates of the magical @campcorny theme camp. . . . #burningman #photographerslife #carpemomentum #elation #shesaidyes #lovewins #playa #blackrockcity #flyonthewall #burningmanphotos #burningman2018 #festivallife #experience #love #burningmanstyle #burningmanmoments #engagementphotos #candidphotography #campcorny #lifestuffandthings #magicmoments #happiness #canoncollective #canonphotos @dancingburningman @psyfeature @burning_man_pics @burningmanvibes @burningmanphotos @nosuchrecipe

A post shared by Life, Stuff & Things | ???? (@lifestuffandthings) on

Во текот на неколкуте дена додека трае овој фестивал, можат да се видат разни „модни“ комбинации.

Облекувањето е повеќе од слободно, а дамите користат можност да ги покажат извајаните фигури.

Меѓутоа, овој фестивал е познат по консумацијата на секс и оргии.

Постои можност истиот да биде укинат, затоа што секоја година се зголемува бројто на пријави поради сексуално вознемирување.

Организаторите се свесни дека овој фестивал е слободен во секој поглед, но недоволно слободен за сексуално вознемирување.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments