13.09.2018 02:15

Еве зашто жене живив подугачко од мужи (ВИДЕО)


Да, научно е докажано дека жене живив подугачко од мужи. Пример у Шведску жене живив просечно четири године повише од мужи, а у Русију 13.

И куде нас живив некоју годину повише, ама ако случајно мислесте дека е само затој што много зборив и су најпаметни, не ќе да е.

Еве погледнете зашто.

This Is Why Women Live Longer Than Men

Scarily accurate 😂😂

Публикувахте от UNILAD в Вторник, 11 септември 2018 г.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments