Еуфоричен дочек на Трајче во родниот град (видео)

Сподели со своите пријатели

Второпласираниот натпреварувач на шоуто ”Пинкови ѕвездички”, Трајче Ѓоргиев, вчеранавечер се врати во родната Струмица, каде го пречекаа голем број на обожавателки, кои на својот фан му врачија подароци и многу прегратки.

Loading...

Трајче со својот талент за пеење, остана да се бори на шоуто до последен здив, кога публиката на одржаното супер – финале, одлучи Марија Сердар да биде првата победничка на детското шоy.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.