Емотивно: Последните пет минути од кариерата на Дејвид Бекам (видео)

Сподели со своите пријатели

Фановите на познатиот англиски фудбалер Дејвид Бекам ги паметат сите моменти од фудбалската кариера на овој фудбалер, како победничките, така и оние кога тој беше исклучен во Светскиот куп во 1998 година на натпреварот против Аргентина.

Loading...

Веројатно, сите се сеќаваат и постигнувањето на гол од слободен удар Стретфорд на мечот Англија – Грција.

Од Бекам, инаку, легендата на Манчестер Јунајтед, фановите можеа да видат буквално сè, од златни топки до најлоши моменти и порази.

Сепак, ништо не се споредува со последните пет минути од кариерата на Бекам за време на неговиот престој во Париз Сен Жермен, каде Бекам ќе одаде последна почит кон својата најголема љубов – фудбалот.

О.К е да се плаче во такви моменти, нели?

https://www.youtube.com/watch?t=15&v=pCyfB44vLrY


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *