13.06.2018 14:20

Експресно закажана средбата Заев – Мицкоски


Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се сретнат денеска во 14:30 часот во просториите на Владата.

Средбата следува само неколку часа по прес конференцијата на Мицкоски на која тој го повика премиерот да се сретнат и да му биде презентиран документот кој го договориле со грчкиот колега Алексис Ципрас.

По завршување на средбите, како што јавува владината прес служба, јавноста ќе биде известена преку соопштение за деталите од разговорот.

Фото: МКД.МК

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments