12.07.2019 01:54

Еден час Твитер беше недостапен за корисниците


Корисниците на Твитер ширум светот вчеравечер не можеа да пристапат до социјалната мрежа.

Британски „Индепендент“ наведе дека проблемите на Твитер, кои започнале околу 21 часот и траеле околу еден час, биле пријавени од корисници кои не можеле да се логираат ниту преку сајтот ниту проку мобилните уреди.

loading...

Компанијата првин објави дека го истражува проблемот, за да потоа го идентификува наведувајќи дека „прекинот настанал при интернет промена на конфигурациите, која сега ја поправиле“.

– Некои луѓе можат повторно да пристапат на Твитер и ние работиме на тоа Твитер повторно да биде достапен што е можно побргу, соопштија од компанијата.

Image by Photo Mix from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments