Ѕвездичките на Пинк: Трајче се врати во полн сјај (видео)

Сподели со своите пријатели

На вчерашното издание на шоуто ”Пинкове звездице”, македонскиот претставник, Трајче Ѓеоргиев , по последниот настап на кој не ја доби целокупната поддршка на жирито, сношти повторно блесна во нов сјај.

Loading...

Со изведабата на песната „Who you are’’ од Џеси Џеј, Трајче се врати на сцената, а за неговиот настап, жирито восхитено извикуваше „Се врати Трајче“, оценувајќи дека тој одлично се снаоѓа со песни налик онаа шпанската со која младото момче остана запаметен кај широката публика.

https://www.youtube.com/watch?v=EiEmjirhVhU


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *