11.10.2018 09:02

Две населени места во Куманово утре без струја


Во период од 11:00 до 13:00 часот во текот на утрешниот ден, без електрична енергија ќе остане населбата Долно Којнаре, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Како што додаваат од таму, во период од 08:30 до 15:00 часот електрична енергија ќе нема и дел од населбата Карпош.

Станува збор за најавени прекини од ЕВН Македонија поради интервенција во дистрибутивната мрежа.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments