Државјанин на Албанија приведен на Табановце

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен државјанин на Албанија, вчера бил приведен на Граничниот премин Табановце.

– На 23.09.2020 во 12.45 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници го привеле Д.С.(35) од Р.Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека една страница од албанската патна исправ недостасува, а на нејзино место била вметната страница од друга патна исправа, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Д.С. бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *