18.05.2017 21:33

ДРАМА НА ВЕНЧАВКА: Бившата девојка со пиштол го киднапирала младоженецот


Неименувана Индијка од државата Утар Предеше го киднапирала поранешниот љубовник под закана со пиштол во моментот кога требал да се венча со втората жена.

Разлутената жена упаднала на церемонијата во продружба од тројца вооружени мажи, пред нејзиниот поранешен да го изговори судбоносното „да“.

Дали е ова најлошата свадба? Младенците го заиграа првиот танц, а гостите како на погреб (видео)

Вооружените мажи го држале несреќниот Ашок Џавад на нишан и му се заканиле дека ќе го убијат доколку не ја напушти венчавката и тргне со нив. Несудениот младоженец потоа го втурнале во автомобил и се одвезеле во непознат правец, јавуваат индиските медиуми.

Како се дознава, Ашок ја запознал девојката додека работеле заедно во болница. Парот некое време се забавувал, па дури и се вериле, но неговите родители му договориле брак со друга жена.

Смешни ситуации од венчавките кои никогаш нема да ги заборавите (видео)

Кога нејзиниот сакан ги прекинал сите контакти со неа, таа побеснела и смислила план да се освети и да го врати своето право на љубов. Меѓутоа, дошло до преокрет кога полициската истрага покажала дека овој случај на киднапирање е исцениран.

Како жена може да киднапира возрасен маж? Тргнавме во потрага за побегнатите љубовници – изјавиле полициски службеници.

Запознајте се со свадбените обичаи ширум светот

Полицијата го привела братот на Ашок, како и фотографите кои се доведени во врска со овој случај.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments