18.05.2018 15:02

До понеделник нема да важат броевите за паркинг во Куманово


Од денеска до понеделник нема да се во употреба броевите 144321, 144322, 144323  за наплата на паркинг во Општина Куманово, информираат од Јавното претпријатие „Куманово паркинг“.

Од 21.05.2018 година (понеделник) ќе биде пуштен во употреба нов број за наплата на паркирање за кој ке бидете навремено известени, стои во соопштението од претпријатието.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments