14.06.2019 15:03

До крајот на денот се очекува нестабилност во кумановско


Управата за хидрометеоролошки работи упати информација за појава на нестабилност и опасни временски појави, во која се наведува дека до крајот на денот се очекува регионот на Куманово да биде зафатен од вакви појави.

Рано попладнево се појавија први грмежи на североисток, а потоа и на север од Пелагонија. Нестабилноста на североисток преку делови од Кривопаланечко е особено силна и од неа има чести грмежи, пороен дожд и веројатно и појава на град. Во овој регион и ветерот ќе биде повремено засилен, информираат од УХМР.

loading...

Во 14 часот и во делови од градот има појава од врнежи од град. Нестабилноста се преместува неправилно но генерално со мала брзина кон југ и југоисток.

До крајот на денот нестабилно ќе бида на североисток и на север, пред се и во деловите на Кумановско и дел од Скопскиот регион.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments