Девојка вбризгала инјекција за да го зголеми задникот! Кога отишла на лекар, сфатила дека може да умре (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Американката Кармело, како што вели, со години е незадоволна од својот изглед. Таа постојано приметувала погледи на други жени, во живо и на социјалните мрежи, и се замислувала како таква – со облини.

Loading...

Слушнала дека има инјекции кои вбризгуваат течност во ткивото, па решила да се подложи на третман. Не требало долго за оваа млада девојка да стане зависна, а тоа го оправдува со теоријата дека нејзиниот задник сè уште не е доволно голем. Отишла на инјекции 54 пати, а единственото нешто што малку ја одвлекло од нив било предупредувањето од докторот, што не е шега – Кармело може да умре.

 

 

Девојката изјави дека е среќна поради операциите, како и дека не може да си дозволи поскапи и поквалитетни лекари, па отишла на третмани „на црно“.

“Не знам ништо за таа жена што ми ги прави тие инјекции. Во последните три години, вметнав скоро два литра од таа течност во мојот задник. Лекарот ми рече дека и го дадов животот во нејзините раце, буквално, затоа што нема дозвола за да го стори тоа “, вели таа во една емисија.

 

Loading...

 

Инјекциите за зголемување на задникот на црниот пазар можат да предизвикаат згрутчување на крвта, да доведат до мозочен удар, ампутација на екстремитетите, па дури и смрт. Откако лекарот ја предупредил на тоа, но и на неправилностите кои ги покажала рендгенската снимка на задникот, таа решила да запре. Кармело е добро од снимањето на шоуто, не оди на третмани и редовно оди на прегледи кај познат козметички хирург кој рече дека луѓето што го прават тоа на црно можат да инјектираат масло за јадење, гума за автомобил или дури силикон што можете да ги купите во локална продавница за алатки.

„Проблемот всушност се јавува за пет до десет години кога производот почнува да предизвикува реакции, кога вашето тело ќе го исфрли“, вели лекарот.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *