Давид на Икс Фактор одушеви со песна од Калиопи (видео)

Сподели со своите пријатели

На вчерашното второ издание на шоуто ”Икс Фактор”, македонскиот натпреварувач Давид Темелков, настапи со песната на Калиопи изведена на Евросонг, откако пропозициите на вечерта налагаа, натпреварувачите да исполнат евровизиски песни.

Loading...

Давид го одушеви жирито и публиката, и така обезбеди понатамошен пласман.

https://www.youtube.com/watch?v=slRAWwip3Hk


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *