10.10.2018 12:20

Дарко Ристовски е нов директор на Централен регистар Куманово


Во Централниот регистар во Куманово од денеска нов директор е Дарко Ристовски.

Тој е дипломиран економист од Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“. Ристовски има работено во „Шпаркасе банка“ во Куманово и во приватно сметководствено биро.

Тој доаѓа на местото на Игор Божиновски кој директорската функција во Централен регистар ја извршуваше 12 години.

Примопредавањето на раководителската функција беше извршено денеска.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments