Даниел ја подготви сценографијата за настап на Евросонг (видео)

Сподели со своите пријатели

Даниел Кајмакоски, претставникот на Македонија на Евросонг 2015, денес ја изведе втората проба за настапот со песната „Autumn Leaves“ (Лисја есенски).

Loading...

Негови придружни вокали се членовите на групата MERJ. Даниел изјавил дека сè уште работат на финализирање на кореографијата. Од досега виденото, гледачите се изненадени што новиот аранжман на песната доби ваков сценски настап и сценографија.

 


Македонија настапува во првата полуфинална вечер во вторник, а Македонската телевизија ќе врши директен пренос на првиот канал.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *