Чувар на горила го снима својот секојдневен живот за ТикТок: Снимките се урнебесни!

Сподели со своите пријатели

Профил на ТикТок наречен Kong’s Keeper објавува видеа од горили кои живеат во заробеништво, но во навистина завидни услови со се што им е потребно за среќен, исполнет и забавен живот, без ризик да наидат на ловокрадци.

Loading...

 

@kongskeeper Gorillas qualify for big boy season for sure. #fyp #gorillas #zoos #zookeeper #ReasonForBooking #AmazonSavingSpree ♬ have of yall not even big chile – 🆘

 

Човекот успеал да ги фати горилата во некои смешни моменти, па можете да видите како еден од нив пријателски шета низ куќа, си игра со чаршафи, се расправа, се потсмева со посетителите на зоолошката градина, а има и доста комични сцени во кои горилите имаат речиси човечки карактеристики, гестикулации и движења.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Уште еден кит мистериозно се насука на источниот брег на САД (ВИДЕО)

 

@kongskeeper Had to share thus video from @Jonathan Q. Case™ of two of the bachelors at the Dallas Zoo. Got to love when they come out bipedally! #gorillas #zoos #ShowOffLandOFrost ♬ original sound – Kong’s Keeper

 

Loading...

Чуварот на Конг го следат 281 илјади луѓе на ТикТок, а неговите видеа досега собраа милиони прегледи и повеќе од 8,5 милиони лајкови.

 

@kongskeeper When they call you a monkey and you don’t have a tail. #gorillas #zoos #conservation #fyp #FilmTeyvatIslands #viral ♬ Tell me something that will piss me off – Artimus Wolz

 

 

@kongskeeper Ever wonder what a couple of bachelors sound like when they’re wrestling? Wonder no more! Charlie and Stadi at Zoo Atlanta having a play sesh! #gorillas #zoos #conservation #fyp ♬ original sound – Kong’s Keeper

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бразилец ја лажирал својата смрт за да види кој ќе дојде на неговиот погреб

 

Loading...
@kongskeeper We stan gorillas that love the rain! #zoo #gorilla #zookeeper #fy #fyp #rain ♬ Stan Remix – CMG Trap

 

@kongskeeper Do you want to build a snowman with a gorilla?! @thejasonanthony @gorillaz #gorillas #conservation #zoos #zookeeper #LaysGoldenDuet #fyp #AVrboForToge ♬ Feel Good Inc. – Gorillaz