22.08.2019 15:14

Четворица кумановци ќе одговараат за насилство


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.М.(20), Д.Д.(23), И.Ц.(30) и С.Ф.(23), сите од село Тромеѓа, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот законик, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Како што додаваат од таму, на 22.05.2018 во село Тромеѓа пријавените физички ги нападнале С.Т.(19) и Е.И.(19), двајцата од од Куманово, при што првопријавениот, со тврд предмет, му нанел тешка телесна повреда на С.Т..

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments