Четиримесечно бебе пронајдено живо под урнатините во Непал (видео)

Сподели со своите пријатели

Чудо се случи во Непал, откако речиси 72 часа по катастрофалниот земјотрес, под урнатините беше пронајдено живо четиримесечно бебе. Како што известува CNN, под уранатините, жив е пронајден и средновечен маж, иако речиси 80 часа се борел за кислород.

Loading...

Вадењето на преживеаниот траело речиси 10 часа, а целиот црн биланс на загинатите во земјотресот се уште е непознат, но се претпоставува дека бројката е повисока од 8 000 луѓе.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *