Занимливости (Page 1,139)

Сподели со своите пријатели

Со доаѓањето на топлите и сончеви пролетни денови, пристигнуваат и проблемите за оние кои се борат со поленските алергии. Тие се најтешки во април, мај и јуни, а изразеноста на симптомите варира од личност до личност и обично бара некаква терапија. Зачестеноста на алергиските болести покажува тренд на пораст воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Чудо пред Велигден се случило во Подгорица. Според изјавите на мештаните на багремот чија гранка била отсечена пред два месеци се појавила Богородица. Дрвото денес веќе е хит, поставена е околу него ограда и луѓето масовно доаѓаат пред се за да го видат ликот на Богородица и да остават цвеќе,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пејџ Марвин (19) имала 13 години кога таткото на нејзиното момче почнал сексуално да ја злоставува. Ја силувал и останала бремена. Тогаш спиела и со нејзиното момче, па не знаела кој е таткото на бебето. Пејџ се плашела дека таткото на нејзиното момче е татко и на нејзиното бебе. МажотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Потребно е на парче хартија да нацртате девет точки, а потоа сите да ги поврзете со четири прави линии. Погледнете го видеото, на самиот почеток има два примера за неправилно решавање, потоа ставете го на пауза и обидете се. Решението е на крајот од видеото. Ако успешно ја решивте загатката,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Александра Кефрен (18), од Романија, која пред неколку месеци ја стави својата девственост на продажба, со цена од еден милион евра, на крај за тоа доби 2,3 милиони евра, објави „Метро”. Среќниот добитник е корејски бизнисмен, со когошто допрва треба да се запознае. Александра го објавила огласот преку агенцијата СиндарелаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ноел и Сју Радфорд од Лакашир во Велика Британија на мрежите поставија снимка од ултразвукот на своето бебе. Тоа за нив е 20-тото бебе во семејството во која има 10 момчиња и 9 девојчиња. Тие ги освоија симпатиите ширум земјата зошто на најтежок начин се борат за издржување на своетоПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Колбасицте се неизоставен дел од секоја скара, но, дали е можно да целиот свој живот погрешно сме ги подготвувале? Судејќи според познатиот блогер Мартин Кинг, време е да заборавиме на фрлање на колбасиците на скара и да почнеме да ги подготвуваме во тава. Но ова не е најголемото изненадување. ТојПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што пренесува британски Mirror, Нурул Бејкер во својот дом во Сингапур, на безбедносна камера, ја сними својата слугинка која се однесувала бизарно, како да е опседната од духови. Тој тврди дека во неговата семејна куќа се случуваат паранормални ситуации. „Ја видов мојата слугинка облечена во бел фустан, како шетаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доколку ви е здодеано од математичките и логичките загатки, а сепак сакате да направите кратка мозочна вежба, ова е идеалниот тест за вас. Следниве илустрации ќе ги тестираат вашите опсервациски вештини. Сѐ што треба да направите е да се сконцентрирате и да се обидете да ја пронајдете грешката во овиеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте помислиле колку би било добро кога би можеле само да се излежувате и да не работите ништо? Тоа би можело да биде добра работа, со оглед на тоа што науката тврди дека мрзливите луѓе би можеле да бидат попаметни од мнозинството. Истражувањето чиишто резултати се објавени воПрочитај повеќе