Локални избори 2021 (Page 28)

Сподели со своите пријатели

Извршниот одбор на СДСМ доцна синоќа утврди уште неколку нови кандидати за градоначалници, кои, како што се наведува во партиското соопштение, ќе бидат објавени во текот на денешниот ден. Loading… -Сите утврдени кандидати се дел од најдобрата понуда на СДСМ за локалните избори. Како што веќе најави, СДСМ во фазиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најголемите политички партии во државата ВРМО-ДПМНЕ и СДСМ веќе објавија десетици кандидати за градоначалници за претстојните локални избори што ќе се одржат во октомври, но кога станува збор за кандидатите во Куманово сѐ уште се тактизира. Loading… Внатрепартиската битка во СДСМ траеше неколку месеци, а кандидатури поднесоа актуелниот градоначалник МаксимПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Актуелната градоначалничка на Старо Нагоричане Жаклина Јовановска ја доби подрршката од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за уште еден мандат. Loading… Јовановска е еден од 30те кандидати кои вчеравечер ги објави претседателот на СДСМ Зоран Заев, а кои ќе бараат поддршка за градоначалничка функција од граѓаните во своите општини. Името наПрочитај повеќе