04.06.2019 10:43

БРАВО: Мартинијан се пласираше во финалето на „Ѕвездите на Гранд“


Кумановецот Мартинијан Кириловски успешно се пласираше во големото финале на овогодинешното издание на српското музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“.

Вчера беше последното снимање пред големото финале, при што 23-годишниот кумановец успешно влезе меѓу најдобрите кандидати.

loading...

Под менторство на Јелена Карлеуша тој ќе се бори за титулата „Ѕзвезда на Гранд“ за 2019 година.

Засега не е познато кои песни ги пеел во полуфиналето, меѓутоа судејќи по фотографијата со која се пофали на социјалните мрежи, имал и жешка кореографија.

Останува да почекаме и да видиме, а во меѓувреме уживајте во неговиот последен настап.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments