Боксерски турнир утре во Куманово (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Меѓународен меморијален боксерски турнир „Mирослав Ппетровиќ“ ќе се одржи во Куманово на 17ти месецов на терените на Спортскиот комплекс „Соколана“.

Loading...

Со почеток во 18:00 часот ќе се одржи Боксерското првенство на Македонија, а од 19:30 часот ќе започне официјалниот дел на турнирот.

Настанот е во организација на Боксерски клуб Куманово 84, Општински сојуз на спотови Куманово и Фондација за култура и спорт при Општина Куманово.

– Натрпварите се организираат во чест на тренерот кој е најзаслужен за освоените олимписки, европски и светски медали, за што и самиот е добитник на многубројни награди и признанија од кои една престижна награда од страна на Боксерскиот сојуз на македонија за „тренер на векот“, и во 2000 година од Европска боксерска федерација добива признание за „најдобар тренер“.

Турнирот е под покровителство на Градоначалник и Совет на Општина Куманово и Боксерска федерација на Македонија.

 

Никола Ивановски

Loading...

Leave a Reply