09.11.2018 10:47

Богата руска наследничка платила другар да го ограби нејзиниот поранешен маж (ФОТО)


Богата руска наследничка го ангажирала својот другар да го ограби нејзиниот поранешен маж, преправајќи се дека е извршител, пренесува The Sun.

Мариника Смирнова, чие семејство ја основало компанијата која ја произведува познатата вотка Смирноф, обвинета е дека го ангажирала Робин Мурај (29), да се претстави како извршител и од нејзиниот маж да земе работи вредни околу 2.300 евра.

Му обезбедила и лажни документи, а тој влегол во домот на олигархот Сергеј Капчук, познат и како Сергеј Виндзор и го ограбил.

На судот било кажано дека од домот на олигархот се земени два компјутери, телевизор, часовник, принтер и аудиро рекордер.

loading...

Поранешните сопружници се суделе поради пари и Смирнова го добила спорот. На поранешниот маж му е наложено да плати судски трошоци, но бидејќи не го сторил тоа, таа го испратила Мурај во неговито дом со лажни документи.

– Обвинетите во овој случај смислиле план да земат пари од господинот Виндзор. Господин мурај заминал во неговиот дом со уште еден човек кого не успеавме да го пронајдеме и се преправал дека е судски извршител.

Тврдел дека е од Врховниот суд. Рекол „Дајте ни ги вашите работи“. Господин Виндзор бил сомнителен, затоа што не добил никаква потврда за предметите кои се земени и се заканиле дека ќе го депортираат доколку не го плати долгот за алиментација.

View this post on Instagram

Morning morning 💋 #filming #comingsoon #yesterday

A post shared by marinikasmirnov (@marinikasmirnov) on

Следниот ден, некој го повикал Виндзор од непознат број и барал да му каже кога на Мариника Смиронова ќе и бидат исплатени парите за алиментација. Тој број довел до Мареј, рекол обвинителот.

Марј во полиција негирал се и рекол дека дошол кај Виндзор за да купи телевизор. Наследничката исто така негирала се, а случајот продолжува.

Мариника Смирнова е руска манекенка, тв ѕвезда, актерка и бизнисменка. Родена е во Москва, Русија, а моментално живее во Лондон.

Нејзината мајка е Елена Колесникова, позната советска гимнастичарка, а таткото Евгениј Смирноф.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments