Боби Мојсовски во вечерашното суперфинале на Икс Фактор

Сподели со своите пријатели

Вечерва со почеток во 21 часот, започнува суперфиналето на шоуто ”Икс Фактор” во кое за победата ќе се натпреваруваат шест кандидати меѓу кои и Боби Мојсовски од Македонија.

Loading...

На суперфиналето специјален гостин е светската ѕвезда Џејмс Артур, а ќе настапи и хрватската пејачка Јелена Розга која според најавите подготвува провокативен настат на големата сцена на белградската Комбанк Арена.

Промоции на своите нови песни ќе имаат и членовите на жирито, а  вечерта ќе ја отвори Жељко Јоксимовиќ со сингл од новиот албум по шест години.

– Се` уште не можам да верувам дека влегов во суперфиналето. Не го очекував тоа. Се вознемирувам од фактот дека 12.000 луѓе влегов во 6 најдобри, вели Боби Мојсовски.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.