Боби Мојсовски во финале на Икс – Фактор (видео)

Сподели со своите пријатели

Боби Мојсовски е единствениот Македонец кој се пласираше во финалето на Икс-Фактор.

Loading...

Охриѓанецот на кој Жељко секогаш со овации и најголеми пофалби му ги коментира настапите, покажа дека знае да се снајде во секаков вид музика, па наместо на балади на кои до сега навикнавме од него, тој отпеа брз хит кој го однеле во големото финале.

Боби ја освои публиката со изведбата на хитот „Counting Stars“ од OneRepublic.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.