09.08.2018 10:18

Бифтек од лубеница – најдоброто од скарата за летната трпеза (ВИДЕО)


Пристигна сезоната на лубеници па се трудиме да ги искористиме на најдобар можен начин, а како ни дојде конечно и топлото време, можеме да се препуштиме и на вкусната скара.

Но, како да ги споиме овие две работи во едно?

Како да исечете лубеница во два чекори без течење на сите страни? (ВИДЕО)

Лесно! Испробајте бифтек од лубеница и же видите дека тоа е најдобрата работа која ќе ја јадете денеска. Веднаш же ви замириза како бифтек, а можете да го јадете и ако сте веган. Изгледа навистина примамливо и во најмала рака „чудно“, затоа не изненадува што видеото во кое се прави овој специјалитет стана вирално.

Каде и да се појави оваа видео има милионски прегледи и реакции, а зошто е толку псоебно погледнете подолу.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments