09.08.2018 10:21

Без вода повеќе улици во Куманово


Поради дефекти повеже улици во градот останаа без вода, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за улиците: „Љупчо Арсов“, „Јоско Илиевски“, „Тоде Мендол“, улиците „306“ и „13“ во населбата Карпош, како и месноста Стари Лозја.

Екипите на Јавното претпријатие „Водовод“ се на терен и работат на санирање на дефектите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments