11.07.2019 10:57

Без струја четири кумановски села


Поради дефект во дистрибутивната мрежа од рано утринава без струја се четири села од кумановскиот крај.

Како што информираат од Регоналниот центар за управување со кризи станува збор за селата Жегљане, Арбанашко, Длабочица и Цветишница.

loading...

Екипите на ЕВН Македонија се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments