11.07.2019 10:57

Без струја четири кумановски села


Поради дефект во дистрибутивната мрежа од рано утринава без струја се четири села од кумановскиот крај.

Како што информираат од Регоналниот центар за управување со кризи станува збор за селата Жегљане, Арбанашко, Длабочица и Цветишница.

loading...

Екипите на ЕВН Македонија се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments