Стефан Младеновски (Page 354)

Сподели со своите пријатели

Мелбурн беше погоден од силен земјотрес во моментот кога новинарот на утринската програма имаше гостин во студиото Loading… Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала, еден од најсилните во Австралија, го погоди југоистокот на земјата, а неколку згради во Мелбурн биле оштетени. Иако ова е еден од најсилнитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

И покрај многуте трикови, за побела насмевка, се уште нема доволно добар трик, освен добрата стоматолошка нега. Loading… За да ја зачувате светлата насмевка, не мора да се откажете од шолја кафе или чаша црвено вино, бидејќи ова не се главните „виновници“ за извалканите заби, стоматолозите откриле дека кафето иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фотографијата од камионот со необичната порака била споделена на Твитер, а потоа се прошири и на други социјални мрежи. Loading… На прв поглед изгледа како порака од луѓе кои се против вакцинација, но вистината е сосема поинаква. Камион на кој пишува „Не се вакцинирај“ бил забележан како кружи по улицитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ешли Кларк Хофман ги откри сите детали од нејзиниот живот за последните две децении, што предизвикале вистинска бура од реакции на социјалните мрежи. Loading… Британката Ешли Кларк Хафман сподели со целиот свет дека спиела со дури 16.000 луѓе, и дека нејзината партнерка, која и покрај тоа, сеуште ја сака соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Соочете се со стравот од пајаци на безбеден начин, преку екранот на вашиот мобилен телефон користејќи само една  апликација. Loading… Стравот од пајаци, наречен и аракнофобија, не е невообичаен, и секој што страда од паничен страв од пајаци, може да го надмине преку новата апликација Phobys, развиена од тимот научнициПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ФБИ објави дека во првата половина од оваа година, Центарот за жалби на интернет криминал на ФБИ примил повеќе од 1.800 извештаи поврзани со т.н. „романтични измами“, во кои жртвите биле водени да испраќаат пари или криптовалути на други лица. Loading… Измамниците воспоставиле првични контакти преку апликации за состанување илиПрочитај повеќе