25.03.2019 16:43

Арачиновец предизвикал општа опасност во кумановско Никуштак


СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Е.(51) од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

Како што информираат од полицијата, на 03.03.2019 околу 16.00 часот во атар на село Никуштак, кумановско, пријавениот, од пиштол, кој го поседувал со соодветна дозвола, испукал куршум, при што се здобил со телесна повреда во пределот на раката.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments