03.08.2019 10:29

Ангела Јанкуловска ново засилување на ЖРК Куманово


Ангела Јанкуловска е новото засилување на екипата на Женскиот ракометен клуб Куманово, која доаѓа од Пелистер.

Јанкуловска игра на позицијата лев бек, а освен во Пелистер минатата сезона настапуваше и во кадетската репрезентација на Македонија.

loading...

Покрај новиот тренер селекторот Симе Симовски и Јанкуловска, нови во тимот на Куманово се и ракометарките Чокели од Грузија и Косановиќ од Србија.

Договорот е обновен и со капитенот Александра Боризовска.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments