Американка успеала да ослабне дури 362 килограми (фото)

Сподели со своите пријатели

Мајра Розалес (34) од Тексас, го доби прекарот ”Убиец од половина тон”, кога пред шест години беше обвинета дека го убила својот двегодишен внук.

Loading...

Розалес тогаш имала 450 килограми и била обвинета дека паднала врз детето кое се задушило од тежината. Подоцна било утврдено дека убиството го сторила неговата мајка.

– Бев жива, но не живеев, се присеќа Розалес на тој период од животот.

Одлучна во намерата да ја врати контролата над сопствениот живот, Мајра до денес изгуби неверојатни 362 килограми. Желба и е, вели, да ослабне уште 13 килограми.

 Ubica od pola tone danas ima samo 88 kilograma

Губењето на телесната тежина било спроведено по пат на хирушки операции и диети.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.