19.04.2015 14:58

Ален од Прилеп оди понатаму во шоуто ”Звезде Гранда” (видео)

Facebook Twitter Google+

Македонскиот преставник на српското шоу ”Звезде Гранда” од Прилеп, Ален Хасановиќ (23), на вчерашното издание се претстави со изведба на македонската народна песна „Кога тргнав Цвето“.

Ален првин настапи во конкуренција со четири кандидати, и доби шанса да настапи во баражот, во што и успеа да се избори за понатамошен пласман.

loading...

Погледнете го неговиот вчерашен настап:


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments