Ален Хасановиќ во финале на шоуто ”Ѕвездите на Гранд” (видео)

Сподели со своите пријатели

Македонскиот натпреварувач на музичкото шоу ”Ѕвездите на Гранд”, прилепачнецот Ален Хасановиќ, синоќа успеа да обезбеди пласман во финалето на шоуто.

Loading...

Хасановиќ настапи со песната „Остани“ од Горан Каран и со помош на гласовите од публиката продолжи во последната фаза од натпреварувањето.

Во неколкуте шоу изданија, засега во финале се најдоа неколку Македонци, и тоа Трајче Ѓорѓиев во ”Ѕвездички на Пинк”, Ален Хасановиќ во ”Ѕвездите на Гранд” и Боби Мојсовски во шоуто ”Икс Фактор”.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.