11.10.2018 14:04

Албанец со фалсификувани исправи приведен на Табановце


Рано утринава во 02.15 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, поради сомение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, бил приведен А.Х.(24) од Република Албанија.

Тој на увид приложил патна исправа на име К.А.(20) од Република Албанија. Во 03.45 часот лицето било предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments