30.05.2018 23:34

Ако не може у школу у бермуде, ќе иду у сукњу (ФОТО)


Кодекс за пристојно облачање у школе постои, куде како он се и поштуе. Лето е, вруќина, училнице немав климу, мора да се снаваѓав деца.

Еве Црногорац дошја на идеју да иде у сукњу, пошто женски могале такој, а за мушки бермуде биле забранети.

Паметно мора да признаете.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments