Адреналинско летување од кое застанува здивот (видео)

Сподели со своите пријатели

Кога на некого ќе му спомнете идеално летување, прва асоцијација се плажи, залез на сонце и луксузни хотели.

Loading...

Меѓутоа, сите не мислат така.

Преубавите плажи на Бали, Тајланд или Малдиви за младите момци и девојки после неколку дена стануваат ”досадни” и токму од таа причина ви претставуваме еден адреналински избор на лудо летување на кое сигурно нема да ви биде досадно.

Ова магично место се наоѓа во малото гратче Вако во Тексас. Целодневното спуштање низ тобоганите чини околу 15 долари, додека влезот во комплексот е симболичен.

Видеото е снимено во 4К формат, па затоа, уживајте за момент во адреналинското летување на младите Американци.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.