12.09.2018 10:58

35-годишен Албанец приведен на ГП Табановце


Вчера во 07,30 часот на Граничен премин Табановце, на излез од Р.Македонија, при извршена контрола било констатирано дека С.Б.(35) од Р.Албанија, со албанска патна исправа евидира во СТОП-Листа и истиот се бара за сторено кривично дело “Трговија со луѓе”.

Лицето, како што информираат од МВР, е лишено од слобода и е предаден во СВР Куманово, за понатамошна постапка


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments