09.09.2018 13:01

24-годишен Албанец приведен на ГП Табановце


Вчера во 22,35 часот на Граничен премин „Табановце“, на излез од Република Македонија, поради основано сомнение за извршено кривично дело „Фалсификување на исправа“ приведен е Д.М.(24) од Република Албанија.

Како што информираат од полицијата, лицето е предадено во СВР Куманово, за понатамошна постапка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments