14.11.2017 13:01

21-годишно момче од Ваксинце тешко повредено во сообраќајна незгода


Дваесет и едногодишен жител на кумановското село Ваксинце е тешко повреден откако со својот автомобил во понеделникото излетал од регионалниот пат Липково-Куманово на местото викано Оризарска чешма.

Од полицијата информираат дека А.И. управувајќи автомобил „ауди“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво.

Возачот бил пренесен во кумановската болница од каде по барање на родителите е препратен во Ургентниот центар во Скопје каде му се констатирани тешки повреди.

loading...

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments